DKY Ataşehir Konut Projeleri

İnşaat ve yapı sektörünün devlerinden ve İstanbul’daki kentsel dönüşüm faaliyetlerine katmış olduğu değerlerle dikkat çeken DKY İnşaat, Ataşehir Yeni Sahra mahallesinde kentsel dönüşüm projesine start veriyor. Toplamda 1 milyon 100 bin metrekare inşaat alanı 238 bin metrekare arsa alanı ile 6 etapta yaklaşık 10 bin konut şeklinde planlanan kentsel dönüşüm projesinin ilk etabı 30 bin metrekarelik alanda bin 500 konut şeklinde tamamlanacak.

DKY İnşaat’ın Ataşehir’de inşa edeceği projenin adı ise DKY Yeni Sahra olarak belirlendi. Ticari alanlar, aile ve öğrencilere uygun konutların yanı sıra iç avlulu yaşam alanları ve ofislerin bulunacağı karma bir proje şeklinde tasarlanacak olan DKY Yeni Sahra projesi, çok yakında başlayacak.

Sektördeki yarım asırlık tecrübesiyle yaptığı projelere yeni bir soluk getiren DKY İnşaat, DKY Yeni Sahra projesiyle doğayla iç içe yaşamak için şehirden uzaklaşmak eskilerde kalıyor. Şimdi şehrin göbeğinde DKY Yeni Sahra projesi ile hayatı doyasıya yaşama zamanı. DKY İnşaat projelerinde olduğu gibi DKY Yeni Sahra projesi de ulaşım akslarına ve şehrin ritmine entegre lokasyonlarda konumlanıyor.

DKY İnşaat, alanında uzman ve tecrübeli kadrosuyla projelerini ustalıkla yorumlayarak yeni yaşam standartlarına göre kaliteli ve konforlu yaşam alanları tasarlıyor. DKY Yeni Sahra projesinde hayat size genişleyen metrekarelerden daha fazlasını sunuyor. Metrekare hesabı yapmadan geniş mutfaklar, büyük ve ferah balkonlar; ailede herkese daha fazla keyif alanı sunan DKY Yeni Sahra projesinde daireler ayrıca başınızı kaldırdığınızda ferah, yüksek bir tavandan oluşuyor.

Bir projeye değer katan konuların başında gelen lokasyon ise DKY Yeni Sahra projesinin artılarından. Proje, Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi, Hilton İstanbul Kozyatağı, Yeni Sahra Metro İstasyonu, Metro Gross Market ve D-100 karayoluna oldukça yakın bir konumda bulunuyor. DKY İnşaat imzasıyla yükselecek olan ve içinde rezidans, konut, ticari alan ve eğitim kurumunun yer alacağı DKY Yeni Sahra projesinde fiyat listesi, konut tipi ve ödeme planı gibi detaylar henüz netlik kazanmadı. 900 milyon TL’den fazla yatırım bedeli bulunan projede ayrıca yapılması planlanan sosyal donatı alanları da dikkat çekiyor. Proje kapsamında yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolu gibi ortak kullanım alanları mevcut.

DKY İnşaat’tan Yenisahra’ya Kentsel Dönüşüm Ofisi

Şehrin bir bölümünün veya ciddi anlamda büyük bir kısmının proje kapsamında sistematik bir şekilde mevcut yapı stoklarının olası depremlere karşı toprak zeminin ve üzerindeki yapının risk değerlerinin belirlenmesi, olası depremde yıkılması ve yıkılırken çevredeki diğer yapılara zarar vermesi olasılıklarının da içine katılarak, riskli toprak zemin ve riskli yapıların kullanım dışına çıkarılarak yerine toprak zeminin yapısına uygun temelli yapıların yapılması ve bu sayede olası depremlerde yaşanabilecek can ve mal kaybının en aza indirmek için yapılan kamusal çalışmaları olarak adlandırılan kentsel dönüşüm, günümüzde İstanbul’un 39 ilçesinde çok büyük önem taşımaktadır. DKY İnşaat İstanbul’da başta Kartal olmak üzere, Kadıköy, Göztepe, Kağıthane, Sultangazi, Sultanbeyli, Maltepe gibi ilçelerde kentsel dönüşüm projelerine imza atarken şimdi de Ataşehir’in Yenisahra Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi gerçekleştiriyor.

DKY İnşaat, bölgede yapacağı inşaat çalışmaları ve kentsel dönüşüm noktasında halkı bilgilendirme adına mahallede kentsel dönüşüm ofisi açtı. DKY İnşaat’ın kentsel dönüşüm ve inşaat konusunda uzman ekibinin yer aldığı çalışma alanında, vatandaşların süreç hakkındaki soruları cevaplandırılıyor. DKY İnşaat çalışanları, hayata geçirmiş olduğu kentsel dönüşüm projelerinden örnekler vererek bu tür çalışmalardaki vizyonunu da halkla paylaşıyor. Vatandaşlara DKY inşaat imzalı her kentsel dönüşüm projesinde ilk olarak çok kapsamlı bir ön çalışma yapıldığı aktarılırken, söz konusu bölgenin ihtiyaç ve dinamikleri uzman kadrolarla birlikte değerlendirildiği, arsa ve kat maliklerinin beklentileri de göz önünde bulundurularak; Mahalle temalı, Türk insanının ihtiyaç ve beklentilerine uygun, sosyal alt yapısı düşünülmüş, yaşamı ve doğayı merkez alan dört dörtlük bir kentsel dönüşüm projesi ortaya çıkartmaya çalıştıkları bilgisi veriliyor.

Firmamızın sosyal medya hesaplarına aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz. Tüm proje ve şirketimizle ilgili paylaşımlar sosyal medya hesaplarımızdan yapılmaktadır.

Facebook: https://www.facebook.com/dkyinsaat/
İnstagram: https://www.instagram.com/dkyinsaat/
Twitter: https://twitter.com/dkyinsaat
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/dkyinsaat/
YouTube: https://www.youtube.com/c/Dkyinsaat/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir